Ośmiorniczki dla wcześniaków

Witajcie poniedziałkowo :)

Spieszę Was poinformować, że również i ja przyłączyłam się do akcji "Ośmiorniczki dla wcześniaków". Aktualnie mam gotowe 3 ośmiorniczki, ale prace w toku ;)

Akcja "Ośmiorniczki dla wcześniaków" to akcja charytatywna dla wcześniaków w inkubatorach. Akcja wspierana jest przez Fundację Kochaj mnie...po prostu.
Swój początek akcja miała w Danii (można o tym poczytać na https://www.spruttegruppen.dk/ ), później rozwinęła się w kolejnych krajach, aż w końcu dotarła i do Polski.

Zastanawiacie się może: dlaczego ośmiornice, a nie inne zwierzątka? Otóż, aby odciągnąć zainteresowanie małych rączek dzieciaczków od kabli i rurek, każde dziecko otrzymuje ośmiorniczkę. Macki ośmiorniczki są skręcone na wzór pępowiny, którą w naturalny sposób dzieci bawią się jeszcze w łonie matki. Dziecko woli bawić się mackami ośmiorniczki niż kablami przy aparaturze, do której jest podłączone. Zmniejsza to więc ryzyko, że dzieciaczek wyrwie sobie niechcący któryś z przewodów.

Szczegółowo nt. akcji możecie poczytać TUTAJ. Znajdziecie tam wszelkie informacje, które na bieżąco są aktualizowane.

Jeśli umiesz szydełkować lub robić na drutach i masz trochę czasu - możesz przystąpić do akcji. Na profilach facebookowych akcji dowiesz się wszystkiego co i jak, tj. z czego robić, jak robić (podane konkretne wzory na szydełko i druty, wg których należy robić) i z kim się kontaktować. 
Jeśli nie umiesz robótkować, a chcesz wesprzeć akcję, możesz np. zasponsorować motki włóczkowe (tylko 100% bawełna).

Grupa Ośmiorniczki dla wcześniaków: https://www.facebook.com/groups/osmiorniczkidlawczesniakow/ 
Społeczność Ośmiorniczki dla wcześniaków: https://www.facebook.com/osmiorniczkidlawczesniakow/ 

Zapraszam w imieniu swoim oraz w imieniu organizatorek akcji :)Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lost in Time